POZNAT VNITŘNÍ SVĚT DĚTÍ

Přijměte pozvánku do dětského podvědomí – do vnitřního světa vašich malých dětí. Ukážu vám, jak pochopit křehkou dětskou duši, jak vkročit do krajiny dětských snů a fantazie, na které již většina dospělých zapomněla …

Pochopíte, jak svým dětem porozumět, jak jim pokládat otázky, jak je citlivě vést, jak jim nastavit přirozené hranice nebo jak je naučit efektivně se učit i odpočívat. Naučíte se rozvíjet dětskou důvěru, tvořivost, koncentraci a navodit vnitřní klid a zároveň jim umožníte, aby neztratily přirozenou dětskou hravost a kreativitu.

Dozvíte se, jak v nich vzbudit touhu a objevit jejich silné stránky. Jak zbavit své děti strachu, úzkostí či obav a využít k tomu například příběhy, hravé pohádky, metafory nebo jednoduché techniky. A co je hypnotický jazyk, který každý z nás denně používá a ne vždy prospěšným způsobem. Můžete je naučit pohádkovými příběhy zvládat každodenní povinnosti.

Nezapomínejme na největší kouzlo, které vždy funguje a nic nestojí … upřímný zájem, ocenění, úsměvy, doteky, objetí a něhu. Dítě je nejkrásnější dar a co do něj zasejeme, to později sklidíme. Naučme se dávat dětem lásku, něhu, bezpečí, víru, důvěru a zodpovědnost.

“Vše, co řekneme našim dětem dnes, budou jejich vnitřní hlasy, až vyrostou.” 

A věděli jste, že každý dospělý v sobě nosí malé dítě, které o něm ví všechno. A že cestou ke spokojenému životu je právě umění naslouchat svému vnitřnímu hlasu, na který mnoho z nás už dávno zapomnělo …


“V Indii trénují chovatelé své slony tak, že když jsou malinké, nechávají je přivázané velmi silným lanem, aby malá slůňata nemohla utéct. Slůně tahá lanem a postupně se učí, že bez ohledu na to, jak se snaží, jak moc se chce uvolnit z připojení řetězu, nejde mu to. Je malinký a slabý, přesto má chuť zkoušet, objevovat a učit se. Později, když slon vyroste a chovatel chce, aby jeho slon zůstal na místě, všechno, co pro to musí udělat je, že uváže malý kus provazu ke slonově noze a obří slon je držen na místě svou vlastní myslí …”

error: Content is protected !!
Don`t copy text!