MŮJ PŘÍBĚH

Jmenuji se Zdenka Kocumová a jsem průvodkyně na cestě k štěstí, harmonii a vnitřní síle.

Jsem certifikovaná Praktikantka psychoterapeutické metody NLP a metody Access Bars®, absolventka mezinárodního certifikovaného vzdělávání BIEP pro práci s Bachovými květovými esencemi a profesionální koučka osobního rozvoje (kvalifikace na této stránce), portrétní fotografka, žena, manželka a především maminka dvou milovaných dětí. Díky nim jsem si uvědomila, že pokud jsou tady a zdravé, a mohu je každý den obejmout, všechny ostatní starosti nejsou tak důležité, jak se v první chvíli zdají. Právě jim vděčím za to, že mně nastavují zrcadla, motivují a inspirují k osobnímu růstu a rozvoji. Naučila jsem se plně vnímat jejich pocity a změnila jsem svůj přístup k sobě i k nim

„Největší dobro, které můžete prokázat druhým, není podělit se o své bohatství, ale odhalit jim jejich vlastní.“ B. Disraeli

Několikaletá práce s lidmi (v oblasti vědy, vzdělávání i byznysu, se studenty, rodiči dětí i klienty v různých oblastech) mi umožnila slyšet mnoho rozmanitých životních příběhů, které mě naučily dívat se na věci z jiného úhlu pohledu, včetně velké pokory k osobnímu příběhu každého člověka. Dnes jsem vděčná za pracovní zkušenosti a znalosti z Ústavu fyziologie Lékařské fakulty i z farmaceutických společností. Obory, které jsem si kdysi ke studiu vybrala, přináší poznatky z oblasti medicíny, psychologie, speciální pedagogiky, supervize i rehabilitace, a ráda z nich čerpám dodnes.

Začala jsem se postupně věnovat tématům neurovědy, psychologie a psychosomatiky více hloubky. Chtěla jsem vědět, co vyplňuje mezeru mezi terapií nebo odstraněním obtíží a udržitelnou životní spokojeností a stavem štěstí. Zajímala mě dospělá i dětská duše, myšlení, emoce, prožívání a chování. Hledala jsem nějaké metody a techniky, které by efektivněji pracovaly s lidskou myslí, a které by dokázaly každého člověka nasměrovat na správnou cestu s maximálním ohledem na jeho pocity. A zároveň se vyznačovaly rychlými a účinnými změnami, které netrvají týdny. 

Naučila jsem se pracovat se svoji myslí tak, abych měla vždy možnost volby. Postupně začali s důvěrou přicházet moji přátelé a další lidé, kterým jsem jednoduše dokázala pomoct najít svoji správnou cestu nebo se zbavit něčeho, co v jejich životě bylo zbytečné. Uvědomila jsem si, že mohu vše, co jsem se naučila a ověřila, předávat dál. Stala jsem se pozitivním průvodcem sobě, svým dětem, blízkým i klientům. Dnes už je mnoho lidí, kteří ví, že dělám něco, co pro ně má velkou hodnotu, a umím to. 

Různorodé životní zkušenosti, lidské příběhy, vzdělávání, průběh osobního, rodinného a profesního života i záliby mě dovedly na cestu, kterou již znáte. Nastala období, která sice nebyla lehká, ale rozhodně stála za to. A naučila mě mnohé. Nejdřív jsem si však měla prožít svoji dávku bolesti, stejně jako osobní prohry i pády, úspěchy i neúspěchy, velkou ztrátu, smutek, strach i zklamání. Musela jsem překonat mnohé překážky, těžkosti, mýty a domněnky. K tomu, kde jsem dnes, zkrátka vedla dlouhá a náročná cesta.

Začala jsem znovu studovat, číst, učit se z chyb svých i druhých a ověřovat si určité postupy. Naučila jsem se prakticky využívat myšlenky respektovaných odborníků. Našla jsem způsoby, jak vědomě používat naší mysl a díky tomu tak prožít mnohem hlubší, naplněnější a šťastnější život. Našla jsem něco, co jsem přijala za svoji životní filozofii, a co když na vlastní kůži zažijete, poznáte ohromnou sílu a rychlost, jakou se dají věci změnit.

Každý den je nová výzva žít naplno a bez zbytečných věcí, které do našeho života nepatří! Změna je vždy možná!

 


Neustále obdivuji zázrak jménem lidská mysl. Dlouhodobě mě zajímá lidská psychika a její schopnost vyvíjet se a zlepšovat své fungování. Žádný člověk neumí všechno a ani není 100% psychicky odolný.

Pokud lidé přestanou věřit, že něco dokážou, pak ztratí schopnost to opravdu dokázat. Většina lidí je však schopna zvládnout mnohem víc, než kolik si myslí … 

Možná, že se cesta vnitřního rozvoje zdá být méně pohodlná, ale je nakonec dobrodružná a jediná vítězná. A věřím, že každý z nás je schopen ji ujít. Protože, když něco dokáže jeden člověk, zvládne to i druhý člověk, je to jen otázka jak. 


„V každém člověku je vlastní síla a moudrost, které vedou k jeho rozvoji a růstu.“  C. R. Rogers


Chtěli byste umět pomoci sami sobě nebo svým dětem v každodenních, ale i v náročných situacích? Zajímá vás, jak k tomu můžete využít síly vlastní mysli?

Vydejte se mnou na cestu osobní svobody a poznejte vnitřní svět Váš i Vašich dětí. Společně sundáme pouta, která Vám život nasadil. Naučíte se POSÍLIT VAŠI MYSL a VZÍT SI TO NEJLEPŠÍ, CO ŽIVOT NABÍZÍ … 

Získáte lepší pocit ze života. 

Osvojíte si schopnosti, dovednosti a postoje, které Vám pomohou se v dnešním nepředvídatelném prostředí orientovat a vtisknout mu smysl. Pomohu Vám se jednoduše a navždy zbavit všeho, co ve Vašem životě vůbec být nemusí (například zlozvyků, stresů, úzkostí, fobií, nervozity, negativních emocí, neužitečných myšlenek nebo omezujících přesvědčení), udělat změny ve svém srdci, objevit svoji vnitřní krásu a sílu, vážit si svého času, lépe si porozumět se svými nejbližšími, najít příčinu zdravotních obtíží ve Vašem životním příběhu a především vybudovat si život, po jakém toužíte – ve zdraví, sebelásce, životní harmonii a spokojenosti. 

Největší překážkou bývá pro lidi strach ze změny a především neznalost možností. Život tady ale máme jenom jeden, není na co čekat. A když se nezastavíme, můžeme promarnit ty nejkouzelnější okamžiky v životě …

Ke každému člověku přistupuji individuálně a kombinuji všechny své znalosti a zkušenosti. Využívám různé metody, přístupy a techniky, které jsou podloženy vědecky a především jsou ověřeny lidmi. Čerpám zejména z moderní koučovací a psychoterapeutické metody NLP, která zahrnuje velké množství účinných nástrojů a technik včetně hypnózy, a z pozitivní psychologie. Mojí srdeční záležitostí se také staly Bachovy květové esence, které jemným způsobem obnovují vnitřní rovnováhu a tím přináší harmonii mysli, těla i duše. Pomáhají zvládat každodenní výzvy, jsou podpůrným prostředkem při léčení veškerých onemocnění, stejně jako samostatná plnohodnotná metoda, a dokážou člověka úžasně podpořit na cestě osobního rozvoje. Ideálně doplňují všechny druhy terapie, různé metody i techniky, včetně koučinku a NLP.

Miluji souvislosti a našla jsem odpovědi na zásadní otázky. I Vy tak můžete získat pro sebe esenci toho nejlepšího z mých znalostí a životních zkušeností skrze příspěvky na facebooku, e-booku zdarma anebo na kurzech a osobních setkáních.  

 

 

S láskou a úctou k Vaší životní cestě, která Vás dovedla až sem, do chvíle, kdy čtete tyto řádky ♥

Zdenka

Vaše průvodkyně na cestě ke štěstí, harmonii a vnitřní síle. 

error: Content is protected !!
Don`t copy text!