Jak užívat Bachovy esence

Základní užívání Bachových kapek pro děti a dospělé je 4 x denně 4 kapky vnitřně. Je možné kapat i častěji podle potřeby, třeba i každou hodinu.

Esence můžete užívat kdykoliv během dne, je však vhodné s nimi začít i ukončit den (tedy ihned po probuzení a těsně před spaním). Jídlo na ně nemá žádný vliv.

Aplikují se buď přímo nakapáním do úst, na lžičku, nebo do nápoje a upíjí se v pravidelných intervalech. Lze nakapat i do horkých nápojů (v tom případě z nich vyprchá alkohol). Dětem je vhodné nakapat esence do pití nebo jídla (nejlépe do tekutých potravin), miminkům do kojenecké lahve nebo na lžičku.

Pokud není možné dodržet dávkování 4 x 4 (práce, škola …), doporučuji například ráno 4 kapky, večer 4 kapky a minimálně 8 kapek nakapat do jakéhokoliv nápoje, který popíjíte během dne (dětem do školní lahve).

Během kojení je dostačující, pokud esence užívá pouze matka.

Lahvičku skladujte v chladném prostředí, nejlépe v lednici, především v horkých dnech!

Před užitím ji vždy jemně protřepejte.

Lahvička i kapátko jsou těsně před přípravou vysterilizované. Z hygienických důvodů se vyhněte odložení kapátka mimo lahvičku. Pozor! Pokud kapete kapátkem přímo do úst, buďte opatrní, kapátko se nesmí dostat do kontaktu s ústy!

Vždy kontrolujte vodu v lahvičce, nesmí být zakalená!

Jedna lahvička při pravidelném užívání obvykle vydrží asi tři týdny.

Užíváním Bachových esencí můžeme předcházet vzniku nemocí. Podle Dr. Bacha člověk onemocní pouze v případě oslabení obranyschopnosti nerovnováhou v jeho osobnosti, emocích a chybném myšlení. Nejlepší doba pro užívání esencí tedy nastává ihned, jak se tato nerovnováha objeví. Pokud se již fyzická nemoc projevila, esence užívané souběžně s odbornou lékařskou péčí pomáhají opětovně nastolit emocionální a mentální rovnováhu, a navrátit tak tělu jeho přirozený stav zdraví.

Nástup účinků je velmi individuální. Účinky Bachových esencí mohou být znát už od druhého dne užívání, nejdelší doba nástupu účinků je 6 týdnů. Než květy prokážou svůj účinek, záleží na konkrétní osobní situaci a okolnostech. Někdy může být účinek znát okamžitě, jindy druhý den a v některých případech, jestliže je emocionální stav hluboce zakořeněn, může trvat i několik dnů nebo týdnů, než pocítíte rozdíl. Také záleží, na jakou životní situaci, která se projevuje nemocí, reagujete. Někdy zaznamenají rozdíl naši nejbližší mnohem dříve, než my sami. 

Bachovy květy působí jemně a změny přicházejí přirozeným tempem, kterému se lidé (včetně dětí) snadno přizpůsobí. Pokud ani po dvou týdnech užívání nepocítíte žádnou změnu a zlepšení, je vhodné ještě jednou zvážit, jestli neexistuje emoční aspekt, který jsme přehlédli.

Po třech týdnech užívání se často stává, že se objeví další aspekty naší osobnosti, které si vyžadují jiné kombinace Bachových květů.

Aby byl efekt trvalý nebo změny rychlejší, je třeba se podívat do svého nitra a změnit vzorce myšlení a chování. S tím vám pomohu při NLP terapii a koučinku. 

Jak dlouho esence užívat?

Užívají se do doby, než se duševní stav opět zharmonizuje, průměrně alespoň 3 – 6 měsíců.

Esence je možné užívat krátkodobě (např. několik dní či týdnů před zkouškou, svatbou, porodem apod.) i dlouhodobě (několik měsíců). Je možné je kombinovat se všemi terapiemi a se všemi léky, které užíváte, včetně homeopatik či antidepresiv (nijak neovlivňují jejich účinek). Bez porady s vaším lékařem žádné léky sami nevysazujte.

Bachovy květy nemají žádné vedlejší účinky. Jako při jiných formách přírodní terapie se může stát, že se potlačené symptomy dostanou na povrch, dočasně zesílí, a poté dojde k uvědomění a přijetí dosud potlačených emocí. Tento jev je důležitou součástí procesu a je jen dočasný.

error: Content is protected !!
Don`t copy text!